آیا کویل ویپ و پاد را می‌توان تمیز کرد؟

آیا کویل ویپ و پاد را می‌توان تمیز کرد؟

تمیز کردن کویل ویپ و پاد یکی از موضوعات بسیار مهمی است که روی استفاده بهینه از این دستگاه تاثیر زیادی دارد. در این روزها، دستگاه‌های ویپ طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده‌اند و به عنوان جایگزینی مناسب برای سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرند، به همین علت خرید ویپ در میان مردم بسیار محبوب شده است.

دستگاه‌های ویپ نیز مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر به تمیز شدن اصولی و نگهداری صحیح نیاز دارند تا بتوانند طول عمر بیشتر و عملکرد بهتری داشته باشند. تمیز کردن ویپ در واقع کار بسیار راحت و آسانی است و تنها کافی است که برای این کار کمی وقت بگذارید.

نحوه تمیز کردن کارتریج ویپ

نحوه تمیز کردن کارتریج ویپ

تمیز کردن کارتریج ویپ موضوع مهمی است که در استفاده از این دستگاه باید به آن توجه داشته باشید. یکی از ساده‌ترین روش‌های تمیز کردن کارتریج ویپ، استفاده از الکل است. برای تمیز کردن ویپ با این روش باید مراحل زیر را انجام دهید:

کارتریج را از دستگاه جدا کنید

در این مرحله باید هر نوع جویس که درون کارتریج دستگاه باقی مانده است را با استفاده از پد آغشته به الکل از آن خارج کنید.

کارتریج را به طور کامل جدا کنید

خوب است بدانید که سرکه حلال شکستن رسوبات ایجوس ها است؛ بنابراین می‌توانید برای تمیز کردن کارتریج ویپ از آن استفاده کنید. به این صورت که باید با یک پارچه تمیز و یا یک حوله کاغذی آغشته به سرکه، بخش‌های سخت کارتریج را شستشو دهید تا کارتریج این دستگاه به طور کلی تمیز شود. در نهایت، دستگاه را با آب گرم بشویید و آن را به طور کامل پاکیزه کنید و آن را ۱۰ دقیقه در هوای آزاد قرار دهید.

آموزش تمیز کردن کویل ویپ و پاد

آموزش تمیز کردن کویل ویپ و پاد

تمیز کردن کویل ویپ و پاد کار نسبتا دشواری است. کویل‌ها به طور کلی دو نوع دارند که به آن‌ها کویل‌های قابل تعویض و کویل‌های دست ساز می‌گویند. کویل‌های قابل تعویض، نمونه‌هایی هستند که به صورت سری روی کارتریج نصب می‌شوند. این نمونه کویل فیتیله دارد و درون یک محفظه فلزی کوچک نیز قرار گرفته است. کویل‌های قابل تعمیر نیز انواعی هستند که مصرف کننده را مجبور به نصب و قرار دادن فیتیله می‌کنند. از این رو، نحوه تمیز کردن کویل‌ها بایکدیگر متفاوت است.

کویل‌های قابل تعویض

کویل‌ها را می‌توان تمیز کرد، اما حقیقت این است که این کار موجب بازگشت کویل‌ها به حالت اولیه نخواهد شد. در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن می‌توانید از کویل‌ها مدتی بیشتر کار بکشید. علت این موضوع نیز وجود فیتیله در این نوع کویل است.

اجازه دهید تا کویل‌های کثیف بیشتر خیس بخورند؛ زیرا آبی که از میان کویل‌ها عبور می‌کند، بخشی از پسماندهای موجود را از بین می‌برد اما نه به صورت کامل. علاوه بر این مورد باید بگذارید که آب به طور کامل تبخیر شود که این عمل ممکن است کمی طول بکشد.

کویل‌های دست ساز

اگر شما نیز جزو مصرف کنندگان کویل دست ساز هستید، باید حتما کویل را تمیز کنید. کویل‌هایی که کثیف هستند، در ویپینگ و طعم، سریعا دچار مشکل می‌شوند. اما شما می‌توانید با طی کردن چندین مرحله ساده، کویل‌تان را به سرعت تمیز کنید.

خارج کردن فیتیله از کویل، اولین اقدامی است که باید انجام دهید تا بتوانید از سوختن کویل جلوگیری کنید. اگر شرایط کویل شما خیلی بد نباشد، با یک شعله کوچک کار شما راه خواهد افتاد. دکمه اشتعال را چند بار پشت سر هم بفشارید تا ایجوس‌هایی که باقی مانده‌اند به خوبی از بین بروند. در نهایت بگذارید کویل کمک خنک شود و پس از آن مجددا فیتیله را جا بزنید.

کویل‌های دست ساز چگونه تمیز می‌شوند؟

کویل‌های قابل تعویض چگونه تمیز می‌شوند؟

مراحل تمیز کردن کویل ویپ و پاد قابل تعویض به صورت زیر است:

 1. ۲ یا ۳ ساعت، کویل دست ساز را در درون یک ظرف پر از سرکه و اتانول قرار دهید.
 2. پس از ۲ یا ۳ ساعت، کویل را بیرون بیاورید و با تمام قدرت آن را با آب بشویید.
 3. یک بار دیگر نیز کویل را با استفاده از آب مقطر بشویید.
 4. در این مرحله باید از بخش‌های خارجی کویل به درون آن فوت کنید تا اگر آب درون آن وجود دارد از سوراخ‌های فیتیله بیرون بیاید. این کار کمک می‌کند تا کویل زودتر خشک شود.
 5. در آخر نیز کویل را روی یک حوله قرار دهید تا آب درون آن به طور کامل بخار شود.
 6. برای زودتر خشک شدن کویل می‌توانید آن را جلوی نور آفتاب بگذارید و یا برای خشک کردن سریع آن از سشوار استفاده کنید. پس از اینکه کویل به طور کامل خشک شد، می‌توانید به صورت مجددا ویپینگ با دستگاه را انجام دهید، اما نباید به مصرف دراز مدت آن امیدوار باشید.

کویل‌های دست ساز چگونه تمیز می‌شوند؟

روش تمیز کردن کویل‌ ویپ و پاد قابل بازسازی اصلا سخت نیست و شما طی چند مرحله مختلف می‌توانید آن را به خوبی تمیز کنید. این مراحل عبارتند از:

فیتیله کویل آن را به صورت کلی خشک کنید تا مواد باقیمانده و طعم روی آن از بین برود.

اگر سطح مواد باقی مانده روی آن چندان زیاد نیست، می‌توانید چند بار پشت سر هم دکمه اشتعال را فشار دهید تا فیتیله داغ شود و مواد بسوزند و به طور کلی از بین بروند. اگر این کار را انجام دادید اما کویل تمیز نشد، مراحل که در زیر آورده‌ایم را انجام دهید:

 • فیتیله را به صورت کامل از کویل ویپ جدا کنید.
 • کویل را با گرما دادن خشک کنید. (باید گرما زیاد نباشد)
 • سپس لازم است تا اتومایزر را از دستگاه جدا کنید.
 • در این مرحله آن را با آب به خوبی بشویید.
 • کویل را با استفاده از ابزارهای مانند همچون مسواک، فرچه و… تمیز کنید.
 • به صورت مجدد باید کویل را بشویید.
 • در آخر نیز کویل را با استفاده از شعله ملایم، دستمال و یا حوله خشک کنید.

هر چند وقت یکبار باید کویل ویپ را تمیز کرد؟

اگرچه قیمت کویل مناسب و اقتصادی است اما به هر حال خرابی و خرید مجدد آن می‌تواند برای شما هزینه‌های زیاد را در پی داشته باشد؛ بنابراین بهتر است که به نگهداری از دستگاه خود توجه داشته باشید و آن را به موقع تمیز کنید تا بتوانید از خرابی آن جلوگیری کنید.

اگر از دستگاه ویپ خود به صورت مداوم استفاده می‌کنید، باید در طول هر ماه یک بار آن را تمیز کنید. توجه داشته باشید افرادی که از این دستگاه بیشتر استفاده می‌کنند، زودتر شاهد کثیف شدن دستگاه خود خواهند شد و در نتیجه باید دستگاه خود را به صورت مرتب تمیز کنند.

اما اگر شما یک ویپر باتجربه هستید و دائما از این دستگاه استفاده می‌کنید، باید هفته‌ای یک بار آن را به طور کامل تمیز کنید. در حالت کلی، آن دسته از ویپ‌هایی که دارای کویل قابل تعویض هستند، باید هفته‌ای یک بار و یا یک هفته در میان تمیز شوند. البته این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که زمان مناسب برای تمیز کردن کویل ویپ و پاد به طور کلی به تعداد دفعات استفاده از این دستگاه، نوع جویس و نوع استفاده شما بستگی دارد.

اگر این دستگاه را به صورت منظم و به موقع تمیز نکنید، قطعا باید خودتان را برای خرابی و روشن نشدن آن آماده کنید؛ چراکه اگر جویس‌ها و لکه‌های قبلی در درون دستگاه باقی بمانند، مشکل روشن نشدن دستگاه ویپ به وجود خواهد آمد.

می‌دانید هر چه ویپ تمیزتر باشد، ویپینگ هم جذاب‌تر خواهد شد؟

می‌دانید هر چه ویپ تمیزتر باشد، ویپینگ هم جذاب‌تر خواهد شد؟

همان طور که بیان کردیم، تمیز نگه داشتن ویپ جزو یکی از موارد بسیار مهم و ضروری است که لازم است تا به آن دقت و توجه کافی داشته باشید. دستگاه ویپ نیز مانند بسیاری از دستگاه‌های دیگر زمان تمیزی عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهد. این موضوع را نیز به یاد داشته باشید که ویپ یک دستگاه برقی است و کثیف شدن آن می‌تواند روی عملکرد دستگاه تاثیر زیادی داشته باشد.

سالت‌ها و جویس‌ها هرگز به طور مستقیم به دستگاه ویپ آسیب نمی‌زنند. این در حالی است که با گذر رمان، کارتریج‌ها و کویل‌هایی که مایع‌های سالت و یا جویس را در خود نگهداری می‌کنند، ممکن است که کثیف شوند. به طور کلی کویل و کارتریج یکی از لوازم مصرفی ویپ و پاد هستند و باید هنگام استفاده به آن‌ها نیز دقت داشته باشید.

به خصوص اگر از جویس‌هایی که دارای گلیسیرین زیاد هستند نیز استفاده می‌کنید؛ چراکه این نوع از جویس‌ها در گذر زمان، روی پنبه ویپ و کویل‌ها کثیفی زیادی را بر جای می‌گذارند و حتی ممکن است که برخی از اوقات مزه سوختگی را نیز احساس کنید.

سخن پایانی

ویپ‌ها امروزه به یکی از پرفروش‌ترین محصولات بازار تبدیل شده‌اند. اگر شما نیز جزو مصرف کنندگان این وسیله کاربردی هستید، باید به تمیز کردن کویل ویپ و پاد توجه بسیار زیاد داشته باشید؛ چراکه کثیف شدن این دستگاه، کارتریج و کویل‌ها می‌تواند موجب خرابی دستگاه شما شود و دیگر نتوانید با دستگاه خود ویپینگ انجام دهید. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای حفظ عملکرد این دستگاه و جلوگیری از خرابی آن، حتما به تمیز نگه داشتن آن توجه داشته باشید. برای خرید و استعلام قیمت پاد می‌توانید به بخش خرید سایت مراجعه نمایید. همچنین برای خرید کویل و کاتریج می توانید وارد فروشگاه ویپ ایران، نماینده رسمی انواع برندهای مطرح دنیا در ایران شوید و محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

سوالات متداول

‎ آیا ویپ‌ها را می‌توانیم شستشو دهیم؟

بله؛ شما می‌توانید دستگاه ویپ خود را به راحتی بشویید و آن را تمیز نگه دارید. برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلف مانند شسشتوی آن با آب و محلول‌های تمیز کنند کمک بگیرید.

بهترین محلول‌های تمیز کننده ویپ کدام اند؟

محلول آب و آبلیمو بهترین گزینه برای شستشو دستگاه ویپ خواهید بود. برخی از انواع ویپ‌ها به همراه یک برس کوچک عرضه می‌شوند که شما می‌توانید برای شسشتو دستگاه از این ابزار نیز کمک بگیرید.

آیا می‌توان برای تمیز کردن ویپ از صابون استفاده کرد؟

بله؛ شما می‌توانید برای شسشتوی ویپ محلول آب و صابون را استفاده و پس از شستشو دستگاه آن را با حوله پاک کنید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه در هوای آزاد باقی بماند.

امتیاز شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست