راهکارهایی مهم برای جلوگیری از سوختن کویل ویپ

راهکارهایی مهم برای جلوگیری از سوختن کویل ویپ

ویپ نوعی سیگار الکترونیکی است که برای کارکردن به مایع جویس نیازمند است. مایع جویس داخل کارتریج یا کارتریج دستگاه ریخته می‌شود و هنگامی که ویپ روشن می‌شود، به بخار تبدیل می‌شود. کویل نوعی قطعه قابل تعویض است که جهت گرم کردن مایع و تبدیل آن به بخار در دستگاه ویپ به کار گرفته می‌شود و همچنین طعم نیکوتین را به دهان منتقل می‌کند. به عبارتی دیگر، کویل ویپ نوعی توری کوچک است که پنبه کویل در آن قرار می‌گیرد.

 این پنبه به نام کوتون نیز شناخته می‌شود. کوتون درون کویل ویپ قرار می‌گیرد و وظیفه جذب جویس را به عهده دارد. سپس کویل ویپ داغ شده و گرما به پنبه منتقل می‌شود. لازم به ذکر است که جنس سیم کویل ویپ باید به گونه‌ای باشد که در دمای بالا از پایداری مناسبی برخوردار باشد و همچنین طول عمر بالایی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به راهکارهایی در زمینه جلوگیری از سوختن کویل ویپ بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این موضوع، با ما همراه باشید.

بررسی دلایل سوختن کویل ویپ

بررسی دلایل سوختن کویل ویپ

اگر شما نیز تجربه ویپینگ دارید، ممکن است این مسئله را تجربه کرده باشید که گاهی بدون هیچ دلیل خاصی، ویپ شما طعم سوختگی پیدا می‌کند. کویل سوخته دلیل مهم و اصلی بد طعم شدن ویپ، کم شدن بخار و مشکلات متعدد دیگر است. در این‌جا می‌خواهیم به بررسی دلایل مهم سوختن کویل ویپ و راهکارهایی جهت جلوگیری آن بپردازیم. برخی از مهم ترین دلایل سوختن کویل ویپ عبارت است از:

نبود جویس کافی در کارتریج

یکی از مهم‌ترین دلایل سوختن کویل ویپ، خالی ماندن کارتریج ویپ است. پس از هربار تعویض کویل دستگاه، ابتدا فیتیله را با جویس اشباع کنید و سپس تانک را پر کنید. پیش از شروع ویپینگ بین ۳ تا ۵ دقیقه زمان دهید تا کویل در گویس اشباع شود. در صورتی که این مرحله انجام نشود، ویپینگ شما با فتلیه خشک انجام شده و این‌کار سبب آسیب به دستگاه ویپ شما می‌شود. در نهایت شما نیاز به تعویض دستگاه ویپ دارید‌.

اقدام به کام‌ گیری زود از دستگاه

اگر کام گیری شما از دستگاهتان بیش از حد استاندارد و یا خارج از توان کویل باشد، می‌تواند سبب آسیب به دستگاه شود. در صورت گرفتن کام زیاد در مدت زمان کوتاه، کویل به علت نداشتن زمان کافی برای جذب جویس، می‌سوزد. یکی از راهکارهای جلوگیری از سوختن کویل ویپ، فرصت دادن به آن است. این به این معنی است که پس از  هر ۳ الی ۵ بار کام گرفتن، به ویپ جهت خنک شدن و خیس شدن مجدد کویل، زمان دهید.

شیرینی بیش از حد جویس

دلایل سوختن کویل ویپ

در صورتی که جویس مورد استفاده شما شیرین باشد، کویل ویپ شما سریع‌تر می‌سوزد و از بین می‌رود. از این رو به جویس‌های شیرین، قاتلین کویل گفته می‌شود. زیرا عامل اصلی خرابی و کوتاهی طول عمر کویل هستند. از این رو اگر شما نیز احساس می‌کنید که جویس مورد استفاده، بسیار شیرین است، سعی کنید طعم و برندهای دیگری را تست کنید تا از آسیب به کویل ویپ خود جلوگیری کنید‌.

کویل تقلبی

محصولات ویپینگ برندهای تقلبی و فیک بسیاری در بازار دارند. به همین دلیل هنگام خرید آن باید توجه کنید تا محصول خریداری شده، تقلبی نباشد. امروزه این اجناس تقلبی با قیمت مناسبی در بازار عرضه می‌شوند و همین امر سبب وسوسه شدن مشتری می‌شود. دقت داشته باشید هرچند خرید محصولات ویپینگ با قیمت پایین موضوعی وسوسه انگیز است، اما احتمال تقلبی بودن آن و همچنین افزایش هزینه ها بسیار است.

نشانه های سوختن کویل ویپ

یکی از مهم‌ترین عامل در میزان کیفیت و با دوام بودن ویپ، تعمیر و نگهداری آن است. همان‌طور که بیان شد، کویل یکی از قطعات مصرفی ویپ به شمار می‌رود که از یک فتیله و سیم تشکیل شده است. وظیفه کویل گرم کردن جویس است. در این‌جا می‌خواهیم به این سوال که چه زمانی وقت تعویض کویل است ؟ بپردازیم. میزان دفعات استفاده، مقاومت کویل، نوع دستگاه، نوع جویس و میزان گرما همه و همه در زمان تعویض کویل موثر هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به نشانه‌های سوختن کویل ویپ بپردازیم.

طعم سوختگی:

اولین و مهم‌ترین نشانه سوختن کویل ویپ این است که در هنگام استعمال احساس طعم ناخوشایند و سوختگی می‌کنید.

صدای غرغر:

اگر دستگاه شما صدایی همچون غرغر می‌دهد، نشان دهنده این موضوع است که زمان تعویض کویل فرا رسیده است.

طعم رسانی ضعیف:

یکی دیگر از نشانه‌های اصلی سوختن کویل ویپ، طعم ضعیف است. اگر شما نیز ویپر حرفه‌ای باشید، به محض تغییر طعم متوجه وجود مشکل خواهید شد.

کم شدن بخار:

وجود بخار متراکم از نشانه‌های اصلی کارکرد صحیح کویل است. در صورتی که متوجه کاهش بخار دستگاه شدید، احتمالا زمان تعویض کویل فرا رسیده است. در صورتی که به تازگی کویل خود را تعویض کردید، اقدام به شارژ باتری ویپ  نمایید.

نشتی:

لازم به ذکر است که کویل سوخته می‌تواند منجر به نشتی شود، اما دقت داشته باشید که تنها علت نشتی نیست.

راهکارهای جلوگیری از سوختن کویل

راهکارهای جلوگیری از سوختن کویل

کویل ویپ با توجه به مدل و نوع مصرفی، حدود دو هفته تا یک ماه عمر مفید دارد. اما اگر کویل دستگاه شما به سرعت می‌سوزد، می‌توانید از راهکارهایی که در این‌جا به آن می‌پردازیم، جهت جلوگیری از سوختن آن استفاده کنید.

اشباع کردن فتیله:

خشک بودن فتیله، مهم ترین عامل در کوتاه کردن عمر مفید کویل به شمار می‌رود. برای جلوگیری از سوختن کویل ویپ به علت خشکی فتیله، بعد از هر بار تعویض ویپ، فتیله را پرکرده و ۳ الی ۵ دقیقه صبر کنید تا کاملاً از جویس اشباع شود. سپس کارتریج را پرکرده و قبل از ویپینگ مجدداً ۳۰ دقیقه صبر کنید.

استفاده از جویس با VG کمتر:

از دیگر راه های جلوگیری از سوختن کویل ویپ، استفاده کردن از جویس با VG کمتر است. سعی کنید برای سلامت کلی ویپ و کویل از جوس با نسبت VG/PG متعادل‌تر، مانند ۵۰/۵۰ استفاده کنید.

پک‌های متوالی ممنوع:

پک زدن متوالی به ویپ، خیلی راحت به عادت تبدیل می‌شود. برای جلوگیری از سوختن کویل ویپ، بین پک‌های خود ۱۰ الی ۳۰ ثانیه صبر کنید و ترجیحاً از ویپ‌های دارای سیستم کنترل دما برای داغ نشدن ویپ استفاده کنید.

توجه به تنظیمات وات دستگاه ویپ:

در صورتی که از وات نامناسب برای کویل استفاده کنید به این معناست که فتیله آن فرصت کافی برای کشیدن جویس به داخل نداشته و با ایجاد طعم سوختگی، عمر کویل را به ‌شدت کاهش می‌دهد. جهت جلوگیری از سوختن کویل ویپ باید تنظیمات وات ویپ در محدوده ایده‌آل خود باشد. سعی کنید از وات پایین تر شروع کرده و کم کم آن را زیاد کنید تا بتوانید بهترین دما را برای دستگاه خود پیدا کنید.

اطمینان از کافی بودن جویس:

چک ‌کردن دائمی میزان جویس باقی‌مانده در کارتریج، یکی از بخش‌های اصلی روتین ویپینگ است. کویل باید با جویس اشباع شود تا از سوختن آن جلوگیری کنید. اگر تصمیم به تغییر طعم جویس خود را دارید، کارتریج را تمیز کرده، جویس جدید را اضافه و فتیله را نیز با آن اشباع کنید.

سخن پایانی

یکی از بخش های مصرفی ویپ، کویل ویپ است. این قسمت همان‌طور که بیان شد، دائما نیاز به تعویض دارد. اگر شما نیز یک ویپر حرفه‌ای هستید، ممکن است هر دو هفته یک‌بار نیاز به ‌عوض کردن کویل ویپ خود داشته باشید. در صورتی که قصد خرید کویل ویپ دارید، می‌توانید از ویپ ایران اقدام به خرید کنید. ویپ ایران ارائه دهنده انواع ویپ در برندهای گوناگون و با کیفیت است. برای خرید ویپ ، انواع جویس و استعلام قیمت کویل ویپ می‌توانید به قسمت خرید سایت مراجعه کرده و مطابق با نیاز خود، محصولی مناسب تهیه نمایید.

سوالات متداول

اصلی ترین دلایل سوختن کویل ویپ چیست؟

موارد مختلفی در سوختن این قطعه تاثیر دارد که از مهم ترین آن‌ها می‌توان به نبود جویس کافی در کارتریج، اقدام به کام‌ گیری زود از دستگاه، شیرینی بیش از حد جویس و استفاده کویل تقلبی اشاره نمود.

آیا انتخاب مرجع برای خرید ویپ مهم است؟

قطعا بله؛ چراکه امروزه شرکت‌های بسیاری نسبت به تولید محصولات تقلبی و روانه آن‌ها به بازار می‌کنند و بهتر است از مراجع معتبر و امن خرید کنید.

3.7/5 :3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

preloader