راهنمایی جامع برای علت شارژ نشدن یا روشن نشدن ویپ

راهنمایی جامع برای علت شارژ نشدن یا روشن نشدن ویپ

یکی از مشکلاتی که معمولا ویپرها با آن مواجه می‌شوند، روشن نشدن دستگاه ویپ آن‌ها است. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که شما به‌عنوان یک ویپر باید از آن‌ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید برای رفع آن اقدام کنید.

ما در این مقاله از وبسایت ویپ ایران قصد داریم درمورد علت روشن نشدن یا شارژ نشدن ویپ مطالبی را ذکر کنیم و راهکارهایی برای برطرف کردن این مشکل ارائه دهیم. علاوه بر این موارد درمورد قیمت ویپ و خرید آن نیز نکاتی را ذکر خواهیم کرد.

علل اصلی روشن نشدن ویپ چیست؟

علل اصلی روشن نشدن ویپ چیست

دلایل مختلفی می‌تواند موجب روشن نشدن دستگاه ویپ شوند، امام مهم‌ترین علل آن عبارتند از:

 1. باتری یا کاملا خالی شده یا نیروی مورد نیاز برای روشن شدن دستگاه را ندارد.
 2. عدم وصل شدن صحیح شارژ و شارژ نشدن باتری در اثر آن
 3. سوخته شدن کویل دستگاه ویپ و نیاز به تعویض آن
 4. خرابی دکمه خاموش و روشن کردن ویپ
 5. وجود خراش یا یک ترک کوچک روی دستگاه موجب نشتی شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

در صورتی که ویپ شما روشن نشد، راهکارهایی که در ادامه ذکر می‌کنیم را امتحان کرده تا بتوانید مشکل آن را پیدا و حل کنید. اگر تمایل به خرید پاد و ویپ باکبفیت دارید می‌‌توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین ویپ ایران از قیمت ویپ و سایر لوازم آن مطلع شده و بهترین دستگاه را با توجه به علاقه و بودجه خود خرید کنید.

ارائه راهکارهایی جهت برطرف شدن مشکل روشن نشدن ویپ

برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن دستگاه ویپ می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید:

شارژ کردن باتری ویپ

درصورتیکه باتری ویپ تخلیه شود، این دستگاه روشن نمی‌شود. بنابراین با یک شارژر مناسب برای شارژ کردن باتری اقدام کرده و مجدد تلاش کرده تا دستگاه را روشن کنید.

تعویض کردن باتری

اگر باتری ویپ سوخته یا خراب شده است حتما آن را تعویض کنید.

تعویض کردن کویل

اگر پود یا کویل دستگاه سوخته است، باید یک کویل جدید را جایگزین آن کنید.

بررسی دکمه خاموش / روشن

اگر مشکل از دکمه خاموش و روشن کردن ویپ است، می‌توانید آن را تعویض کرده و از ویپ خود دوباره استفاده نمایید.

بررسی بدنه دستگاه

اگر بدنه دستگاه دارای خراش و ترک باشد، دچار نشتی شده ویپ دیگر قابل استفاده نیست. اگر با این مشکل مواجه شدید، می‌توانید به ویپ ایران مراجعه کرده و برای تعمیر آن از کارشناسان ما راهنمایی دریافت کنید.

از نشانی دستگاه به تنظیمات کارخانه

برای این کار باید دکمه خاموش/روشن را به‌عنوان سایر دکمه‌ها همزمان گرفته و چند ثانیه نگه دارید. در دفترچه راهنمای ویپ روش بازنشانی را توضیح داده‌اند.

اگر تمام راهکارهای ذکر شده را امتحان کردید ولی باز هم ویپ شما روشن نشد، بهتر است که به فروشگاه محل خرید این دستگاه یا تعمیرکار تخصص مراجعه نمایید.

متخصصین ما در مجموعه ویپ ایران آمادگی ارائه راه‌حل‌های مناسب برای برطرف کردن مشکل شارژ یا روشن نشدن انواع ویپ را دارند. شما همچنین می‌توانید برای خرید ویپ با قیمت مناسب به فروشگاه اینترنتی ما مراجعه کرده بهترین و معتبرترین برند ویپ و پاد را انتخاب نمایید.

زمانیکه ویپ روشن یا شارژ نمی‌شود یعنی خراب شده است؟

پاسخ این سوال منفی است و در واقع روشن نشدن ویپ به معنای خراب بودن آن نیست. دلایل مختلف نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌توانند موجب بروز این مشکل شوند که شناخت آن‌ها می‌تواند به برطرف کردنشان کمک کند.

مشکلاتی نظیر خالی شدن باتری، سوختن کویل، وجود خراش یا ترک در بدنه دستگاه ویپ، خراب شدن دکمه روشن _ خاموش و مواردی از این قبیل می‌توانند موجب عدم روشن شدن ویپ شما شوند که قابل برطرف شدن هستند.

علت شارژ نشدن دستگاه ویپ چیست؟

علت شارژ نشدن دستگاه ویپ چیست

شارژ نشدن ویپ نیز از مشکلات رایج این دستگاه در هنگام استفاده است. باتوجه به بالا بودن قیمت ویپ و هزینه‌ای که برای خرید آن می‌شود، شارژ نشدن آن برای کسانیکه از این دستگاه به جای سیگار استفاده می‌کنند، چندان خوشایند نیست. باوجود اینکه ویپ یک دستگاه قابل شارژ است، اگر با عدم شارژ شدن آن مواجه شدید، علت را در این موارد جویا شوید.

خراب شدن شارژر

از سازگار بودن شارژر با ویپ اطمینان حاصل کنید، چرا که در غیر اینصورت دستگاه ویپ شما شارژ نخواهد شد. اگر با مشکل شارژ نشدن مواجه شدید بهتر است دستگاه خود را به پورت USB دیگری وصل کنید یا منبع تغذیه ویپ را تغییر دهید.

آسیب دیدن باتری

اگر مشکل شارژ نشدن ویپ مربوط به باتری آن است، هیچ چاره‌ای جز تعویض آن ندارید. وقتی باتری آسیب ببیند، راهی برای. شارژ شدن ویپ وجود ندارد. باتری ویپ در صورتی که در معرض گرما یا سرمای شدید قرار بگیرد دچار آسیب می‌شود.

خراب شدن کابل شارژ

این احتمال که شارژ نشدن ویپ مربوط به کابل شارژ آن باشد خیلی زیاد است چرا که به دلیل استفاده زیاد از این کابل برای شارژ کردن دستگاه، معیوب شدن آن دور از ذهن نیست.

خراب شدن صفحه اتصال

علت شارژ نشدن دستگاه ویپ چیست

اگر ویپ شما کار می‌کند ولی با نصاب شارژر به آن، شارژ نمی‌شود، ممکن است مربوط به صفحه اتصال آن باشد. زمانیکه صفحه اتصال و کارتریج ویپ دچار مشکل شوند برق مورد نیاز شارژ کردن ویپ تامین نمی‌شود. شما این مشکل را به‌راحتی می‌توانید از روی روش بودن چراغ شارژ صفحه ال ای دی و در عین حال عدم خارج شدن بخار از ویپ، تشخیص دهید. شما می‌توانید برای خرید ویپ یا تعمیر و برطرف کردن مشکل آن با متخصصین ما در وبسایت ویپ ایران ارتباط برقرار کنید.

بررسی قیمت ویپ

حتما با مراجعه به فروشگاه‌های مختلف برای خرید ویپ متوجه رنج متفاوتی از قیمت این دستگاه شده‌اید. معمولا فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت ویپ موثر هستند که عبارتند از:

 • نوع ویپ
 • کیفیت ساخت
 • برند تولیدکننده
 • فروشگاه عرضه‌کننده ویپ

این موارد به‌صورت مستقیم روی قیمت ویپ تاثیر می‌گذارند. بنابراین هرچه این دستگاه پیشرفته‌تر و باکیفیت‌تر باشد قیمت آن به مراتب بیشتر خواهد بود. معتبر بودن فروشگاه و همچنین برند نیز در قیمت ویپ تاثیرگذار خواهند بود.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله ذکر شد، روشن نشدن یا شارژ نشدن دستگاه ویپ دلایل مختلفی داشته که هر کدام به طریق خاصی در روشن یا شارژ نشدن آن تاثیر مستقیم دارند. ما سعی کردیم علل بروز این مشکل را ذکر کنیم و راهکارهایی برای برطرف کردن آن پیشنهاد دهیم.

در صورتی که با استفاده از راه‌حل‌های پیشنهادی مشکل دستگاه ویپ شما برطرف نشد، با مراجعه به یک مرکز فروش ویپ یا تعمیرکار مخصوص این دستگاه، برای عیب‌یابی و درست کردن آن اقدام کنید.

کارشناسان ما در مجموعه ویپ ایران در یافتن دلیل اصلی روشن نشدن و شارژ نشدن ویپ راهنمای شما خواهند بود. اگر نیاز به تعویض قسمت‌های مختلف دستگاه ویپ داشتید، ویپ ایران یکی از بزرگترین فروشگاه‌های ارائه دهنده انواع مختلف لوازم جانبی ویپ در ایران است.

قیمت ویپ و لوازم جانبی آن در این فروشگاه باتوجه به تنوع برند و کیفیت آن‌ها، متفاوت بوده و شما می‌توانید طبق بودجه خود اقدام به خرید دستگاه مورد نظر خود کنید.

سوالات متداول

علل اصلی روشن نشدن ویپ چیست؟

دلایل مختلفی می‌تواند موجب روشن نشدن دستگاه ویپ شوند، امام مهم‌ترین علل آن عبارتند از:

1- باتری یا کاملا خالی شده یا نیروی مورد نیاز برای روشن شدن دستگاه را ندارد.

2- عدم وصل شدن صحیح شارژ و شارژ نشدن باتری در اثر آن

3- سوخته شدن کویل دستگاه ویپ و نیاز به تعویض آن

4- خرابی دکمه خاموش و روشن کردن ویپ

5- وجود خراش یا یک ترک کوچک روی دستگاه موجب نشتی شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

علت شارژ نشدن دستگاه ویپ چیست؟

 1. خراب شدن شارژر
 2. خراب شدن صفحه اتصال
 3. خراب شدن کابل شارژ
 4. آسیب دیدن باتری 
امتیاز شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

preloader