راهنمای کامل و ساده خرید ویپ و سیگارالکترونیکی

راهنمایی برای خرید ویپ و سیگارالکترونیکی

برای شروع باید بدانید که در اولین خرید، اکثر افراد نمی دانند که کدام مدل دستگاه ویپ مورد نیازشان است. اگر در ابتدای کار انتخاب درستی برای تهیه دستگاه ویپ و ایجوس (همان جویس یا مایع های دستگاههای ویپ) داشته باشید، میتونید برای همیشه “ویپینگ” خوب و  لذت بخش را تجربه کنید.در ادامه مطلب اطلاعات کافی را به شما ارائه میدیم. همچنین شما همیشه  میتونید برای مشاوره خرید ویپ و سیگارالکترونیکی و … با همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش در “ویپ ایران” تماس بگیرید.

دو دسته از افراد به سراغ دستگاه های ویپ می روند، هر دو دسته از این افراد ضمن اینکه از مضرات استفاده سیگار یا قلیان ممکن است مطلع باشند، با انتخاب هر نوع از دستگاه های ویپ ( در صورتی که کالای اصلی و اورجینال باشند) ، تا 95 درصد ضرر کمتری نسبت به سیگار کشیدن با استفاده از دستگاه های ویپ و سیگارالکترونیکی به سلامتی خود وارد میکنند.

  • دسته اول افرادی که سیگاری هستند و به قصد ترک سیگار و تامین نیکوتین مورد نیاز به سراغ ویپ می روند.
  • دسته دوم افرادی که به نیکوتین وابستگی زیادی ندارند و صرفا به دنبال ویپینگ و تولید بخار زیادتر هستند.

هر کدام از این افراد نیاز به دستگاه ویپ و ایجوس (مایع ویپ) سازگار با نیاز خود را دارند که در ادامه به طور کوتاه و مختصر به توضیح هر کدوم از این موارد می پردازیم.

قبل از معرفی باید بدونید که دستگاه های ویپ فارغ از مدل و کارایی همه آنها به ایجوس (که به آن جویس یا ایلیکویید هم گفته میشود) نیاز دارند که در معمولا در بسته بندی خود دستگاه ویپ وجود ندارد و باید جداگانه تهیه شود. این موضوع برای تمام برندهای معتبر و قانونی تولید ویپ در سراسر دنیا صدق می کند.

ویپ های پادسیستم یا سیگارالکترونیکی

ویپ های پادسیستم (Podsystem):

ویپ های پادسیستم فقط برای افراد علاقه مند به سیگار تولید شده که برای رفع نیاز خود به نیکوتین ویپینگ می کنند. پادسیستم ها مقدار بخار کمی دارند (در حد سیگار یا شاید کمی بیشتر) و موضوع مهم تر اینکه مکانیزم عملکرد دستگاه، شبیه ساز سیگار یا همان MTL هست و بخار را اول به دهان و  بعد به ریه منتقل میکنید (دقیقا شبیه سیگار کشیدن). در ادامه باید بدونید داخل این ویپ های پادسیستم فقط از ایجوس های “نیکوتین سالت” استفاده می شود که به مراتب میزان نیکوتین بیشتری نسبت به ایجوس های معمولی یا کم نیکوتین (که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم) دارند. در حقیقت نیکوتین این مدل ایجوس ها مناسب افراد سیگاری هستش.

ویپ های پادسیستم، همانطور که گفتیم مکانیزم عملکردی مشابه با سیگار دارند، سایز بسیار کوچیک تری نسبت به دستگاه های ویپ (که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم) دارند و تقریبا همه ی آنها به باتری غیرقابل تعویض مجهز هستند که کمپانی تولید کننده، آن را به صورت پیش فرض بر روی دستگاه نصب کرده.میزان بخار و قدرت ویپ های پادسیستم در اکثر مواقع ثابت است و قابلیت تنظیم میزان بخار توسط کاربر را ندارند. به خاطر سایز کوچک، وزن بسیار کمی دارند و به راحتی داخل جیب تون جا می شوند و در کل حمل این مدل دستگاه ها بسیار راحت است! همینطور قیمت ارزان تری نسبت به ویپ های بزرگتر و حرفه ای تر دارند.

پس با این حال،

اگر سیگار میکشید و فقط دستگاهی لازم دارید که جایگزین سیگار بشه براتون، پادسیستم ها بهترین انتخاب هستند.

دستگاه های ویپ

دستگاه های ویپ (Vape):

“دستگاه های ویپ” ، مناسب افرادی است که به نیکوتین وابستگی زیادی ندارند و صرفا به دنبال ویپینگ (تولید بخار زیاد) هستند. ویپ ها معمولا سایز بزرگتری نسبت به  “ویپ های پادسیستم” دارند و البته قدرت بیشتری هم به کاربر ارائه میکنند که کاربر بتواند بخار بیشتری را با هر کام تولید کند. اکثر ویپ ها به باتری های داخلی مجهز نیستند و کاربر الزاما باید باتری متناسب با دستگاه خود را به صورت جداگانه تهیه کند.

داخل تانک دستگاه های ویپ از ایجوس های “کم نیکوتین یا بدون نیکوتین” استفاده می شود و برای کاربر وابستگی خاصی به نیکوتین ایجاد نمی کند.

دستگاه های ویپ به دلیل سایز بزرگ تری که دارند، به چیپست های الکترونیکی حرفه ای تر و کامل تری مجهز هستند که هر کدام امکانات خاص خود رو دارند. امکاناتی مثل برقرار کردن امنیت استفاده از دستگاه، کنترل گرمای زیاد دستگاه و یا باتری، جلوگیری از کامدهی زیاد و کات آف اتوماتیک، مود های مختلف ویپینگ کردن مثل استفاده از قدرت وات یا درجه حرارات و…

دستگاه های ویپ، اکثرا قابلیت تنظیم قدرت دارند که باعث می شود شما بتوانید میزان بخاری که از دستگاه تولید می شود را کنترل کنید. این مدل دستگاه ها معمولا قیمت بالاتری رو هم نسبت به پاد سیستم ها دارند.

پس با این حال،

اگر به نیکوتین وابستگی زیادی ندارید و طرفدار بخار زیادتر هستی و دستگاه ویپ حرفه ای تری دوست دارید، ویپ ها مناسب شما هستند.

ویپ های پادماد یا دو منظوره

دستگاه های ویپ پادماد (PodMod):

پادماد ها دستگاه های ویپ دو منظوره هستند که می توان از آنها هم به عنوان ویپ استفاده کرد و هم به عنوان پادسیستم. در اصل هر دو حالت افراد میتوانند از این مدل دستگاه ها استفاده کنند.چه هدف شما جایگزین کردن سیگار باشد و چه تولید بخار بیشتر و جنبه تفریحی.معمولا ویپ های پادماد سایز مناسبی دارند، قدرت و میزان بخار محدودی دارند و طوری طراحی شدن که نیاز همه افراد را پوشش بدن.

به طور مثال “ویپ ها” در مقایسه با “پادماد” ها قدرت بالاتری برای تولید بخار دارند معمولا تا 220 وات، چیپست های نرم افزاری و سخت افزاری قوی تر و کامل تری دارند.معمولا حجم تانک مایع بیشتری دارند و … که در پادماد ها همه این امکانات هست، اما محدودتر!
همینطور “پادسیستم” ها در مقایسه با “پادماد” ها قدرت تولید بخار کمتری دارند، اما در عوض هم ارزان تر از پادمادها هستند و هم سبکتر و هم کوچک تر!

در نهایت این مدل ویپ ها مناسب افرادی است که میخواهند هم از “ایجوس های نیکوتین سالت” و هم از “ایجوس های کم نیکوتین” استفاده کنند پس حتما به هنگام خرید هدف خود از ویپینگ را مدنظر قرار بدهید.

ایجوس یا مایع ویپ

تفاوت ایجوس های “کم نیکوتین” و “سالت نیکوتین” در چیست؟

“سالت نیکوتین” ها، نیکوتین بیشتری نسبت به “ایجوس های کم نیکوتین” دارند (مثل 25، 30، 35 یا 50 میلی گرم در هر میلی لیتر) و مناسب استفاده در دستگاه های ویپ پادسیستم می باشند اما “ایجوس های معمولی” نیکوتین کمتری دارند (مثل 0، 3 یا 6 میلی گرم در هر میلی لیتر) و برای استفاده در دستگاه های ویپ هستند. نکته مهمی که لازمه بدونید این هست که به هیچ عنوان نیکوتین ایجوس ها رو نباید با نیکوتین سیگار مقایسه کنید! به این خاطر که فرمول محاسبه نیکوتین در ایجوس و سیگار متفاوت است.

نکات مهم هنگام خرید ویپ:

هدف خود از ویپینگ را مدنظر قرار دهید. اگر به نیکوتین وابستگی زیادی ندارید حتما به سراغ تهیه “دستگاه های ویپ” بروید. اگر فقط به دنبال یک جایگزین برای سیگار هستید توجیهی ندارد که به سراغ “دستگاه های ویپ” یا “ویپ پاد” بروید! پس در نتیجه دستگاه های پادسیستم مناسب شما هستند. و اگر می خواهید هم از ایجوس های نیکوتین سالت و هم از ایجوس های کم نیکوتین استفاده کنید، “دستگاه های ویپ پاد” مناسب استفاده شما هستند.

به مشخصات دستگاهی که تهیه می کنید دقت کنید و اگر دستگاه از باتری داخلی استفاده میکند که نیازی به خرید باتری جداگانه نیست، اما اگر دستگاه نیاز به باتری جداگانه دارد، پس یادتون باشد به تعداد مورد نیازتون باتری ویپ هم به سبد خریدتون اضافه بفرمایید.

4.6/5 :10 رای

8 دیدگاه

  1. خیلی مطلب جامع و کاملی بود واقعا ممنونم. فهمیدم که ویپ به دردم میخوره نه پاد. مرسی واسه راهنمایی خوب
      • سلام دوست من. برای راهنمایی کامل می تونید به تلگرام تیم پشتیبانی ما پیام بدید.😇
  2. لذت بردم خیلی خوب و عالی توضیح دادین باریکلا به سردبیر 👏🏻
  3. ممنون از اینکه توضیح دادید دمتون گرم من خودم واقعا گیج شده بودم چ بخرم ولی بعد از خوندن این مطلب کاملا روشن شدم ممنون
  4. مرسی توضیحات خیلی خوبی بود دوستان خیلی مهمه که بدونید چی میخواید و خوب ویپ ایران و پستیبانی شون هم همیشه خیلی خوب راهنمایی کردن.
  5. با توجه به سرچ و احراز مطالب در فضاي سايبر، وب سايت شما جز اولين وارد كنندگان در اين نوع كسب و كار است كه علاوه بر محصولات خدمات مناسبي هم به مشتريان ارائه مي كنيد مثل من😌از توضيحات جالب تفاوت ها و مشخصات هر تايپ دستگاه ممنون، اگر ميشد راجع به وندور هاي بين المللي، نوع تهيه متريال جويس و … هم مطلب مي گذاشتيد خالي از لطف نبود يا مثل نحوه نگه داري، استفاده صحيح و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست