پنج سوال مهم درباره استفاده از ویپ

5 سوال مهم درباره ویپینگ

به دلیل افزایش آگاهی عمومی مردم سراسر دنیا درباره ویپینگ، خبرها و اطلاعات علمی مربوط به آن دائما در اخبار و خبرگزاری ها به گوش میرسد که متاسفانه تعداد زیادی از آن ها جعلی هستند و برای منحرف کردن افکار عمومی طراحی شده اند.

این قبیل اخبار را افرادی که حتی به مدت یک هفته ویپ یا سیگارالکترونیکی را جایگزین سیگار سنتی کرده اند، می توانند به راحتی با توجه به تاثیر کوتاه مدتی که این جایگزینی در زندگی آن ها گذاشته است، تشخیص دهند و متوجه ساختگی بودن آنها شوند. اما افرادی که تجربه استفاده از دستگاه های ویپ و سیگارهای الکترونیکی را ندارند این اخبار را باور می کنند، به طوری که 87 درصد از افراد بزرگسال در ایالات متحده آمریکا بر این باورند که ویپینگ مضرتر و خطرناک تر از سیگار کشیدن است. متاسفانه این تاثیری است که مافیای بزرگ سیگار موفق شده است بر افکار عمومی بگذارد. در ادامه به برخی سوالات مهمی که در ذهن مخاطب ایجاد می شود می پردازیم:

آیا ویپ و سیگارالکترونیکی واقعا مضر است؟

پروفسور جان نیوتن، مدیر بهبود سلامت در وزارت بهداشت عمومی انگلستان درباره این ابهام می گوید:

ما بعد از سالها مطالعه و تخقیق، همچنان بر روی مدارک و مستندات موجود در مورد سیگارهای الکترونیکی و ویپ ها تحقیق می کنیم. با این حال هیچ نتیجه جدیدی جز نتایج اعلام شده حاصل نشده است. انجمن تحقیقات سرطان انگلستان، بهداشت عمومی انگلستان، بنیاد بیماری های قلب بریتانیا، انجمن پزشکی بریتانیا، کالج سلطنتی پزشکان عمومی، دانشکده بهداشت عمومی انگلستان، انجمن روانشناسی بریتانیا اعلام کرده اند: هیچ چیز در دنیا صد درصد ایمن نیست، اما با این حال طی تحقیقات مختلف ثابت شده است که ویپینگ، “حداقل” 95٪ ایمن تر و کم ضررتر از سیگارهای سنتی است.

سیگار، زندگی تقریبا نیمی از افرادی که در طول زندگی خود به طور مداوم سیگار می کشند را می گیرد. در روز تقریبا 220 نفر در انگلستان به دلیل تاثیرهای مرگ بار طولانی مدت سیگار جان خود را از دست می دهند. توصیه کاملا واضح و اکید محققین، جایگزینی کامل سیگار سنتی با ویپ و سیگارالکترونیکی می باشد. در این تصویر می توانید تفاوت تاثیر سیگار و ویپ را بر روی ریه مقایسه کنید. تصویر سمت راست تاثیر سیگار و تصویر سمت چپ تاثیر ویپ را بر روی ریه مشاهده کنید.

5 سوال مهم درباره استفاده از ویپ

با این حال، قرار است حرف چه کسی را باور کنید؟ تیتر زرد روزنامه و رسانه ها یا منابع معتبر مثل وزارت بهداشت انگلستان و سازمان غذا و دارو انگلستان؟! انتخاب با خودتان است!

بیماری های ناشی از سیگار

ایجوس، جویس، جوس یا ایلیکویید چیست؟

ایجوس های اورجینال از پروپیلن گلیکول (PG)، گلیسرین گیاهی (VG)، نیکوتین و طعم دهنده ها تشکیل شده اند. تحقیقات نشان داده است که پروپیلن گلیکول یا همان PG به صورت مصرف خوراکی بی ضرر است. سازمان FDA نیز تائید کرده است که به طور کلی به عنوان یک ماده بی ضرر برای افزودن به مواد غذایی شناخته می شود. گلیسرین گیاهی یا همان VG ماده بی ضرری است که به طور طبیعی از روغن های گیاهی ساخته شده و در بسیاری از چیزها از جمله داروها یافت می شود. معمولا از این ماده در ایجوس ها برای ایجاد دود غلیظ استفاده می شود.

بنابراین، ایجوس های اورجینال که از فروشگاه های معتبر تهیه می کنید، کاملا تایید شده و حداقل تا 95 درصد نسبت به سیگار سنتی بی ضرر هستندما به طور کامل محتویات ایجوس ها را در مقاله “فرق بین VG و PG در ایجوس ها” بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنم اگر ویپر هستید و یا تصمیم به استفاده از دستگاه های ویپ گرفته اید، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

5 سوال مهم درباره استفاده از ویپ
ترکیبات نیکوتین

آیا نیکوتین خطرناک است؟

آیا نیکوتین خطرناک است؟ یکی دیگر از سوالات متداول در مورد ویپینگ! این تصور غلط اما همگانی وجود دارد که نیکوتین باعث سرطان می شود. به سادگی می توان اثبات کرد که این امر صحت ندارد. نیکوتین یک ترکیب آلی نیتروژن دار است که بیشتر در گیاهانی مانند تنباکو و در اندازه های کمتر در گوجه فرنگی، سیب زمینی، بادمجان و فلفل سبز یافت می شود. این ماده بعد از مصرف تنها 10 الی 15 ثانیه زمان نیاز دارد تا به مغز برسد و تقریبا 2 ساعت پس از ورود به بدن، نیمی از آن از بین می رود. البته نیکوتین در صورت استفاده در دوز خیلی زیاد می تواند اثرات منفی کوتاه مدت و طولانی مدتی مانند فشار خون و… داشته باشد که مصرف آن باید کنترل شده باشد. ما در یک مقاله به صورت کامل خطرناک بودن نیکوتین را بررسی کرده ایم. برای مطالعه مقاله بررسی کامل “آیا نیکوتین و وابستگی به آن خطرناک است” اینجا کلیک کنید.

آیا ویپینگ در دوره بارداری خطرناک است؟

مطالعه جدیدی که در سال 2018 توسط کالج سلطنتی جراحان ایرلند منتشر شد، نشان می‌دهد که ویپینگ برای مادر و نوزاد بسیار ایمن‌تر از سیگار کشیدن استسیگار سنتی حاوی حدود 4000 ماده شیمیایی است که تعداد قابل توجهی از آنها سمی هستند. جایگزین کردن سیگار سنتی و قلیان با ویپ و سیگارالکترونیکی یک راه بسیار ایمن از جمله برای بانوان باردار وابسته به نیکوتین است. ناگفته نماند که استفاده از ویپ و سیگارهای الکترونیکی به بانوان باردار همانند بسیاری از موارد دیگه توصیه نمی شود اما یک جایگزین بسیار مناسب برای سیگارهای سنتی می باشد. در صورت استفاده حتما در این باره با پزشک مشورت کنید.

5 سوال مهم درباره استفاده از ویپ
5 سوال مهم درباره استفاده از ویپ

آیا ویپینگ در اماکن عمومی مجاز است؟

استفاده از دستگاه های ویپ و سیگارالکترونیکی به اشتباه هماهند سیگار سنتی در فضاهای بسته تلقی می شود. اما از نظر علمی بخار دستگاه های ویپ ضرر و یا وابستگی برای بقیه افراد ایجاد نمی کند. البته در کشورهای دیگر، مضر نبودن ویپینگ برای اطرافیان توسط عموم پذیرفته شده است و کسی مانع ویپینگ افراد در فضاهای بسته نمی شود.

این موضوعات، فقط بخشی از سوال های حائز اهمیت برای کاربران حرفه ای و افراد تازه کار می باشد که باید جواب آن را بدانند. شما هم می توانید سوال های مهمی که دارید از طریق باکس نظرات در انتهای صفحه از ما بپرسید!

4.4/5 :56 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست