چرا دستگاه ویپ من کام نمی دهد؟!

دلایل خرابی و بخار ندادن دستگاه ویپ

حتی بهترین دستگاه‌های ویپ نیز گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شوند. از جمله این که ویپ شما ممکن است تولید بخار را متوقف کند. این مشکل با توجه به اجزای قابل تعویض دستگاه ممکن است به دلایل گوناگونی رخ دهد. اما همیشه راه‌حل‌هایی برای آن وجود خواهد داشت. در اینجا، برخی از رایج‌ترین مشکلات را بررسی خواهیم کرد تا متوجه شوید که چرا ویپ دود نمی دهد.

چرا دستگاه ویپ من کام نمی دهد؟! یک سوال کلی که با این که می تونه دلایل بسیار متفاوتی داشته باشه، اما ما سعی کردیم دلایل اصلی این اتفاق رو به طور خلاصه در این مقاله توضیح دهیم.

علل کام ندادن ویپ

کام ندادن ویپ می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که ما در این مقاله به دلایل مهم و اصلی آن می پردازیم:

1. خراب شدن کویل و یا کاتریج! شایع ترین دلیل کام ندادن انواع دستگاه های ویپ، خراب شدن و یا به اصطلاح سوختن کویل (یا کاتریج) دستگاه هاست. پس اولین نکته ای که در صورت بروز این مشکل باید بررسی کنید، سلامت کویل است.

کویل یا کاتریج در تمامی دستگاه های ویپ و پادسیستم، یک قطعه مصرفیست که عمر مفید آن با استفاده روزمره عادی، و البته با رعایت نکات مربوط به نگهداری کویل، تقریبا یک ماه می باشد.

2. شاید عجیب به نظر برسد، اما گاها پیش اومده که کاربر بدون این که باتری دستگاه ویپ را شارژ کند، اقدام به استفاده از آن می کند و از کام ندادن دستگاه شاکی می شود! لطفا از شارژ داشتن باتری دستگاه خود مطمئن شوید و بعد اقدام به استفاده از آن بکنید!

3. یکی دیگر از دلایل شایع کام ندادن دستگاه های ویپ، نفوذ ایجوس به داخل دستگاه است. پس دادن مایع در حد دو-سه قطره در روز امری طبیعی در تمام دستگاه هاست. بهتر است کاربران در طول روز اقدام به بررسی زیر کاتریج دستگاه کرده و در صورت مشاهده پس دادن مایع، آن را تمیز کند. در صورت عدم توجه کاربر به این موضوع، ایجوس ممکن است به داخل ایرفلو (ورودی هوا) دستگاه نفوذ کرده و دستگاه را از کار بندازد.

4. ضربه! تمامی دستگاه های الکترونیکی از جمله دستگاه های ویپ، نسبت به ضربه حساس هستند. در صورت وارد شدن ضربه به دستگاه، ممکن است دستگاه در هنگام کام دهی اخطار دهد و یا کلا روشن نشود.

دلایل خرابی و بخار ندادن دستگاه ویپ
5. نفوذ آب: همانطور که دستگاه ها نسبت به نفوذ مایع ایجوس حساس است، آب هم از این قاعده مستثنی نیست. در آب افتادن دستگاه و یا ریختن آب بر روی دستگاه می تواند در لحظه موجب سوختن دستگاه ویپ شود.
دلایل خرابی و بخار ندادن دستگاه ویپ

6. خراب شدن باطری: دلایلی مختلفی می تواند باعث خرابی باتری دستگاه ویپ شود:

  • شارژ کردن دستگاه با شارژرهای سوپر فست شارژ (در دستگاه های که از این تکنولوژی پشتیبانی نمی کنند).
  • شارژ کردن دستگاه با شارژر فندکی غیر استاندارد خودرو که گاها باعث خرابی باتری یا برد دستگاه می شود.
  • استفاده نکردن از دستگاه در طولانی مدت که باعث خراب شدن (یا به اصطلاح  Death شدن باتری) میشود.
  • در نهایت استهلاک طبیعی باتری که بعد از سال ها اتفاق می افتد و اجتناب ناپذیر است.

نحوه عملکرد دستگاه ویپ

دستگاه ویپ که به عنوان سیگار الکترونیکی یا پاد نیز شناخته می‌شود، با گرم کردن محلول مایعی به نام مایع الکترونیکی یا جویس کار می‌کند. جویس معمولا از پروپیلن گلیکول، گلیسیرین گیاهی، طعم دهنده‌ها و نیکوتین تشکیل شده است؛ اگرچه گزینه‌های بدون نیکوتین هم در دسترس هستند. این مایع در یک مخزن یا کارتریج درون دستگاه ذخیره می‌شود.

اول از همه، کاربر دستگاه را با استنشاق یا فشار دادن یک دکمه فعال می‌کند. سپس عنصر گرمایش با باتری که به عنوان اتومایزر هم شناخته می‌شود، مایع الکترونیکی را گرم و آن را به بخار تبدیل خواهد کرد. سپس این بخار توسط کاربر استنشاق و بازدم می‌شود تا تجربه کشیدن سیگار سنتی را شبیه‌سازی کند.

به‌علاوه، برخی از دستگاه‌های ویپ پیشرفته تنظیمات کنترل وات یا دمای قابل تنظیمی دارند تا بتوان بخار ویپ را بیشتر شخصی‌سازی کرد. اما چرا ویپ بخار نمی دهد و چگونه می‌توان آن را تعمیر کرد؟

بخار ندادن ویپ به معنی خرابی کل دستگاه ویپ است؟

برخلاف تصور رایج، بخار ندادن ویپ لزوما نشان‌دهنده خرابی کل دستگاه نیست. زیرا بخار ویپ زمانی تولید می‌شود که جویس تا نقطه تبخیر شدن گرم شود. هنگامی که بخار استنشاق می‌شود، کویل دستگاه، جویس را به بخار تبدیل می‌کند. سپس این بخار استنشاق و بازدم می‌شود و درنتیجه، بخار قابل مشاهده ایجاد خواهد کرد. اگر این فرآیند اتفاق بیفتد، به این معنی است که دستگاه به درستی کار می‌کند.

بخار ندادن ویپ

با این حال، بخار ویپ می‌تواند از نظر ظاهری هم متفاوت باشد. مثلا اگر بخار رقیق و خشک باشد، نشان‌دهنده کم شدن سطح جویسدر مخزن ویپ است یا اینکه کویل  نیاز به تعویض دارد. کیفیت و میزان بخار نیز به تنظیمات، قدرت دستگاه، مقاومت کویل  و جویس مورد استفاده بستگی دارد. بنابراین، اینکه ویپ بخار نمی دهد نمی‌تواند لزوما نشان‌دهنده خرابی کل دستگاه ویپ باشد و باید به دنبال این بود که چرا ویپ دود نمی دهد.

علت عدم تولید بخار در ویپ های مومی چیست؟

علت عدم تولید بخار در ویپ های مومی به تفاوت در نحوه گرم شدن آنها نسبت به روش‌های احتراق سنتی برمی‌گردد. یک ویپ مومی که به عنوان پاد نیز شناخته می‌شود، از یک عنصر حرارتی برای تبخیر موم یا روغن غلیظ استفاده می‌کند. هنگامی که موم گرم می‌شود، دمای آن به زیر نقطه احتراق می‌رسد که باعث تبخیر و تبدیل آن به بخار خواهد شد. سپس این بخار استنشاق می‌شود و درنتیجه، یک تجربه تمیز و خالص بدون حضور دود واقعی حاصل خواهد کرد.

یکی از دلایل احتمالی این مشکل می‌تواند به کویل معیوب در ویپ مومی برگردد. با گذشت زمان، کویل یا اتومایزر ممکن است فرسوده شود یا آسیب ببیند و درنتیجه، گرمای ناکافی تولید کند. همچنین ممکن است موم مورد استفاده بی‌کیفیت باشد یا با دستگاه سازگار نباشد و باعث عدم تولید بخار شود. در چنین مواردی، ممکن است نیاز به تعویض المنت حرارتی یا موم مورد استفاده باشد.

علت عدم تولید بخار در ویپ های تنباکو خشک چیست؟

عدم تولید بخار در ویپ های تنباکو خشک می‌تواند ناشی از عوامل گوناگونی باشد. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، شروع به دریافت طعم سوخته خواهید کرد که به حلق شما بالا می‌رود. برای رفع این مشکل معمولا چند راه‌حل ساده وجود دارد.

عدم تولید بخار در ویپ های تنباکو خشک معمولا زمانی ایجاد می‌شود که اتومایزر شما دیگر تنباکو خشک کافی دریافت نکند. واضح‌ترین راه‌حل این است که در صورت اتمام تنباکو خشک در ویپ‌های یکبارمصرف، آن را دور اندازید و یک مدل جدید بخرید.

در مرحله بعد، لازم است نگاهی هم به کویل یا واحد کلرومایزر دستگاه ویپ بیندازید. زیرا همان‌طور که پک می‌زنید، ممکن است مقدار کمی از تنباکو خشک روی کویل چسبیده شود. درنهایت، اگر خرید ویپ را به تازگی انجام داده‌اید، قبل از استفاده از آن اجازه دهید تا چند دقیقه گرم شود. امیدواریم راه‌حل‌های فوق در حل این مشکل که چرا ویپ دود نمی دهد موثر باشند.

شایع ترین علت خرابی ویپ چیست؟

شایع ترین علت خرابی ویپ

شایع‌ترین علت خرابی ویپ به عدم نگهداری درست و تمیز کردن گاه‌به‌گاه آن برمی‌گردد. دستگاه‌های ویپ برای عملکرد صحیح و طول عمر بهینه خود نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. اما بسیاری از افراد، این مسئله را نادیده می‌گیرند که منجر به تجمع بقایایی مانند جویس در داخل دستگاه می‌شود. این تجمع، کویل را مسدود می‌کند، جریان هوا را کاهش می‌دهد و درنهایت، بخار را از بین خواهد برد.

اگر ویپ به طور منظم تمیز نشود، عمر باتری آن به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بنابراین، نگهداری و تمیز کردن روتین ویپ را در عادات خود بگنجانید تا از علل رایج خرابی دستگاه جلوگیری شود.

برای بخار دهی بهتر ویپ باید قطعات مصرفی رو عوض کنیم؟

به منظور دود دهی بهتر ویپ یا اینکه چرا ویپ دود نمی دهد باید اهمیت تعویض منظم قطعات مصرفی را درک کنید. دستگاه‌های ویپ از اجزای مختلفی مانند کویل، فیتیله و مخازن تشکیل شده‌اند که بر عملکرد و طعم کلی دستگاه تاثیر می‌گذارند. با گذشت زمان، کویل با باقیمانده مایعات الکترونیکی مسدود می‌شود که منجر به کاهش تولید بخار و طعم نامطلوب خواهد شد.

علاوه بر این، تغییر قطعات مصرفی ویپ برای حفظ سلامت و ایمنی افراد ضروری است. استفاده بیش از حد از کویل یا فتیله فرسوده منجر به تجمع مواد و باکتری‌های مضر در ریه می‌شود که برای سیستم تنفسی کاربران خطر دارد. با تعویض منظم این قطعات، به یک تجربه تمیز و بهداشتی خواهید رسید که احتمال اثرات نامطلوب سلامتی را کاهش می‌دهد.

آیا مشکلات نرم افزاری می تواند دلیل عدم بخار دهی باشد؟

بعید است که مشکلات نرم‌افزاری دلیلی برای عدم دود دهی ویپ باشند. ویپ‌ها در درجه اول، دستگاه‌های سخت‌افزاری هستند که با گرم کردن جویس و تبدیل آن به بخار عمل می‌کنند. اگرچه برخی از ویپ‌های مدرن ممکن است دارای اجزای نرم‌افزاری مانند نمایشگرها یا سیستم‌های کنترل باشند، اما عملکرد اصلی ایجاد دود به اجزای سخت‌افزاری بستگی دارد.

علاوه بر این، مشکلات نرم‌افزاری معمولا با عملکرد اصلی یک ویپ، یعنی رساندن نیکوتین یا طعم از طریق استنشاق و پک زدن مرتبط نیستند. نرم‌افزار ممکن است ویژگی‌های اضافی مانند کنترل دما یا شمارنده پاف را ارائه دهد، اما این‌ها عملکردهای ثانویه‌ای هستند که بر تجربه کلی سیگار کشیدن تاثیر نمی‌گذارند. پس چرا ویپ دود نمی دهد؟ بهتر است مشکلات رایج مربوط به سخت‌افزار مانند بررسی باتری، پر شدن صحیح کارتریج، مخزن یا تمیز کردن دستگاه را عیب‌یابی کنید.

نتیجه گیری

دلایل مختلفی می‌توانند وجود داشته باشند که چرا ویپ دود نمی دهد. شارژ مجدد یا تعویض باتری، تعویض اتومایزر یا سیم‌پیچ مسدود شده و تمیز کردن قطعات می‌توانند مشکل ویپ را برطرف کنند. درنهایت، پاد یکبارمصرف هم پس از مدتی از کار می‌افتد و دود تولید نخواهد کرد. لطفا تجربیات خود درباره عدم دود دهی ویپ‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

سوالات متداول

چرا ویپ من دود تولید نمی‌کند؟

دلایل مختلفی می‌توانند برای عدم تولید دود در ویپ وجود داشته باشند. روشن نکردن دستگاه، خالی شدن باتری و سطح پایین مایع الکترونیکی از دلایل رایج هستند.

 

چه چیزی باعث می‌شود ویپ ناگهان تولید دود را متوقف کند؟

اگر مایع الکترونیکی توسط المنت حرارتی دستگاه گرم و تبخیر نشود، ویپ تولید دود را متوقف می‌کند. همچنین خالی شدن باتری یا اتمام پاد یکبارمصرف نیز از عوامل این مشکل هستند.

 

آیا طبیعی است که ویپ گاهی تولید دود را متوقف کند؟

بله این موضوع می‌تواند طبیعی باشد. احتمالا باتری ویپ رو به اتمام است؛ بنابراین قدرت کافی را برای تبخیر مایع الکترونیکی فراهم نمی‌کند.

4.1/5 :21 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست